אחסון אתרים, סטרימינג, שרתים יעודיים

03-6872767
LiveZilla Live Chat Software

מחשבון VPS - הרכבת מפרט מותאם אישית

קבל הצעה עכשיו
שם:
אימייל:
טלפון:

שרת דואר אלקטרוני- שרתי אימייל

דואר אלקטרוני הפך במרוצת השנים לאמצעי התקשורת הנוח והיעיל ביותר של המאה ה-21. עם המצאת האינטרנט פרץ ללב התודעה של אנשי העסקים ובהמשך גם להמוני הגולשים החובבים ברחבי העולם הדואר האלקטרוני שהפך להיות לאחד מאמצעי התקשורת בהם כולנו מתקשרים לאורך כל ימות השנה ויש כאלו שאף לאורך כל שעות היממה.דואר אלקטרוני שבעבר היה נחלתם הבלעדית של אנשי עסקים הוא היום אמצעי נוח וזול מאוד להעברת אינפורמציה ומידע בין גולשים הנמצאים באזורים שונים בארץ או בעולם בצורה יעילה, נוחה והכי חשוב- זולה! כיום לכל גולש יש לפחות תיבת דואר אלקטרוני אחת (ויש כאלו שמנהלים מספר תיבות במקביל) קטנים וגדולים, צעירים ומבוגרים כולם מתכתבים ביניהם באמצעות אימיילים.

דואר אלקטרוני בהגדרתו המקצועית הוא הודעה אלקטרונית המועברת ממחשב למחשב דרך רשת של שרתים הודעה כזו יכולה להיות מועברת בפורמט של טקסט פשוט או יכולה להכיל קבצים מצורפים ותמונות.

שרתי דואר אלקטרוני קיימים בהמוניהם ברחבי הרשת. בעבר כל ספקית אינטרנט הייתה מקצה שטח של תיבת דואר אלקטרוני לכל גולש (עלפי מספר חשבון). תיבות הדוא"ל הללו היו מוגבלות במקום ושטח האחסון שלהם היה קטן יחסית. כיום בעידן בו קיימות ספקיות אינטרנט חינמיות רבות ברחבי הרשת כמו- Gmail Yahoo Hotmail או ספקיות חינמיות ישראליות כמו Nana, Walla ואחרות כמעט לכל אדם יש תיבת דואר אלקטרוני פרטית המנוהלת על גבי שרתי דואר אלקטרוני חינמיים ברחבי הרשת שלרוב מקצים שטח אחסון בלתי מוגבל או לכל הפחות שטח אחסון אדיר של תיבות שלעולם כנראה לא יתמלאו.

דרך העברת הודעת הדואר האלקטרוני היא בין השרת של השולח ממנו היא יוצאת עוברת דרך שרת אחד או יותר ומגיע אל שרת היעד של הנמען שם ההודעה ממתינה לו עד שיחליט לקרוא אותה בעצמו ולהגיב עליה (ואז תשלח הודעת התשובה באותה דרך אל השרת של המוען המקורי).

כיום עסקים רבים מגדירים לכל עובדיהם תיבת דואר אלקטרוני ייעודית לצורך תקשורת פנים ארגונית בתוך בחברה או העסק. על ידי כך הם יוצרים מידור פנימי של כל העובדים ומונעים אפשרות של הודעות סודיות לצאת החוצה מתחומי הארגון. ארגונים בולטים שהקימו שרתי דוא"ל עצמאיים הם כמובן צה"ל, רפא"ל ועוד חברות ביטחוניות שמעוניינות למדר עצמם מרשת האינטרנט הכללית ולהגן על המידע המועבר בהן מפני פריצות של גורמים שאינם רצויים. אך לצד אותם ארגונים ביטחוניים גם ארגונים וחברות גדולות החלו לרגוש שרתי דוא"ל ייעודיים בהם מאוכסנים כל תיבות הדואר האלקטרוני של העובדים ובדרך זו ניתנת אפשרות בקרה טובה יותר על המידע והגנה מיטבית יותר על מחשבי החברה מפני פריצות, התפשטות של וירוסים סוסים טרויאנים תולעים וכד'.

חברות אחסון האתרים שמציעות חבילות אחסון בשרתים שיתופיים או ייעודיים מאפשרות במסגרת חבילת השירותים הניתנת בחינם או בתשלום לאותם מנהלי אתרים לקבל גם שרת דואר אלקטרוני ייעודי לאתר האינטרנט שבו יתנהלו כל התכתובות של בעלי ההרשאות והסיסמאות של האתר. ככל שנפח האתר ורשימת האחראים עליו מתארכת כך נראה שמתן שירות של שרת דואר אלקטרוני ייעודי לאתר הופך להיות כדאי יותר ויותר למנהלי האתר.

תיבת דואר ייעודית לאתר מאפשר למנהליו שלא לערבב בין התכתובות האישיות שלהם (לרוב היום בתיבת הדוא"ל האישית מתנהלות גם תכתובות אישיות ופרטיות בין חברים קרובי משפחה וכד') לבין התכתובות המקצועיות הקשורות לאורח החיים של האתר. כל פניות הלקוחות או הגולשים מרוכזות באותה תיבת דוא"ל והדבר מקל בצורה ניכרת על ארגון המידע וניהול הידע המצטבר בתוככי האתר.

חברות אחסון אתרים המציעות את חבילות שרתי הדואר האלקטרוני לרוב מספקות אותו עם תוכנות המאפשרות הגנה מפני וירוסים, סינון דואר זבל, גיבוי בזמן אמת ומתן התראות אבטחה באופן שוטף. חשוב להבטיח ולבטח את המידע העובר בתוך שרת הדואר האלקטרוני על מנת למנוע מצב שבו השרת ייפרץ או יפלשו אליו וירוסים או דואר זבל (ספאם) העשוי להחיל מיני מזיקים שעלולים לחבל בשרת ואף להביא לקריסתו.

על כן בעת קבלת ההחלטה האם לרכוש או לשכור שרת דואר אלקטרוני מספקית שרתים כזו או אחרת חשוב לבדוק מהם כלי האחזקה והניהול הנלווים לשרת הדואר האלקטרוני המוצע ומהי מידת המחויבות של חברת האחסון לאחזקתו של השרת. תחזוקה של שרת דוא"ל מצריכה קשב רב וטיפול מקצועי ולכן אם חברת האחסון אינה מקצה משאבים לתחזוקה שוטפת או שהשרת אינו כולל את מרכיבי האבטחה הבסיסיים מומלץ שלא להיכנס להרפתקה מסוג זה שעשויה להסתיים במקרה הטוב בהררי דואר זבל וספאם ובמקרה הרע בהמוני וירוסים ושאר מזיקים.