אחסון אתרים, סטרימינג, שרתים יעודיים

03-6872767
LiveZilla Live Chat Software

מחשבון VPS - הרכבת מפרט מותאם אישית

קבל הצעה עכשיו
שם:
אימייל:
טלפון:

שרתים ייעודיים

שרת ייעודי הוא שרת אחסון בלעדי הנועד לשמש אתר אינטרנט יחיד או רשת של אתרים באופן ייחודי ובלעדי לה. לרוב מנהלי אתרי אינטרנט אינם רוכשים לעצמם שרת ייעודי אלא משכירים אחד כזה הממוקם בחוות שרתים ייעודית המנוהלת על ידי חברת שרתים המתחייבת גם לתחזוקה שוטפת, תמיכה טכנית ואספקת שירותים נוספים לצורך תחזוקתו ואבטחת השרת הייעודי והמידע שבו.

עצמו עיניכם ודמיינו לעצמכם חיים בבית פרטי עם גינה רחבת ידיים. בית חלומות שעיצבתם במיוחד לעצמכם על פי טעמכם האישי ויכולתכם הכלכלית, בית שמותאם בדיוק למידות שלכם- יש בו מספר חדרים התואם לגודל משפחתכם ועיצובו הושלם רק לאחר שנפגשם עם אדריכלית ששמעה על כל הצרכים הייחודיים שלכם ותכננה אותו בהתאם כך שבכל פינה בו ניכר טעמכם האישי. עכשיו חשבו על דירה בבית משותף, כזה שלא תוכנן על ידכם- בו אינכם יכולים לעשות ככל העולה על רוחכם ועליכם להיות חייבים דין וחשבון לשכנים, לוועד הבית ולשכנה המרגיזה שנוהגת להרעיש בדיוק בין שתיים לארבע. באנלוגיה פשוטה מן החלום של כל אחד לבית פרטי ניתן להקיש על היתרונות הברורים של שרתים ייעודיים על שרתים שיתופיים.

שרת יעודי הוא שרת אחסון בלעדי הנועד לשמש אתר אינטרנט יחיד או רשת של אתרים באופן ייחודי ובלעדי לה. לרוב מנהלי אתרי אינטרנט אינם רוכשים לעצמם שרת ייעודי אלא משכירים אחד כזה הממוקם בחוות שרתים ייעודית המנוהלת על ידי חברת שרתים המתחייבת גם לתחזוקה שוטפת, תמיכה טכנית ואספקת שירותים נוספים לצורך תחזוקתו ואבטחת השרת הייעודי והמידע שבו.

היתרון המרכזי של שרת ייעודי הוא התאמתו לצרכיו הייחודיים של הלקוח והעמדתו לצורך הלקוח הפרטי בלבד ללא שיתוף של לקוחות או מנהלי אתרים נוספים. חוות שרתים ייעודית לרוב תהיה מתוחזקת ברמת תחזוקה שוטפת איכותית ומקצועית על ידי אנשי מקצוע מהטובים בתחום ניהול הרשתות והשרתים שכן שירות אספקת שרתים ייעודיים (בין אחזקתם באופן פרטי ובין השכרתם) מיועד לבעלי אתרים מקצועיים ואיכותיים המשלמים על כך ממיטב כספם על מנת להבטיח רמת מקצועיות גבוהה להתנהלות האתר שבבעלותם המאוחסן על שרת ייעודי.

לשרתים ייעודיים מספר יתרונות מרכזיים על שרתים שיתופיים רגילים. הראשון בהם הוא ללא ספק היכולות הטכנולוגיות של השרת הייעודי ומידת מהירות התגובה שלו. מידת מהירות התגובה של השרתים הייעודיים טובה ויותר ומהירה יותר מן השרתים השיתופיים הרגילים. מידת השליטה של מנהל האתר על ניהול השרת הייעודי שלו טובה הרבה יותר. הסיבה לכך פשוטה מאוד: כמו כל דבר פרטי כשמו כן הוא- פרטי וייעודי לצרכיך שלך ומכאן שעומסי גלישה של גולשים אחרים באתרים אחרים אינם ישפיעו על מהירות התגובה וקצב הגלישה באתר האינטרנט שלך (כל זאת כאמור בהשוואה לשרתים שיתופיים המאחסנים מספר אתרים על אותו השרת).

מאפיין נוסף מהיותו של השרת הייעודי פרטי ומוקצה לאתר בודד הוא היכולת להתאימו בצורה מושלמת לצרכי האתר שלך (ומכאן שמו ייעודי). היכולת להתאים את מבנה השרת, גודלו, רוחב הפס שלו לצרכי האתר מאפשרים למנהל האתר ולמהל חברת האחסון לתפור ממש "חליפה על פי מידה". כל שרת יותאם באופן אישי ומקצועי למידות האתר שלך וכמובן יוכל "לגדול" בהתאם להתפתחות האתר, התרחבותו והתעצמותו לכיוונים שיצריכו שרת גדול יותר או רוחב פס רחב יותר.

יתרון נוסף ולא פחות חשוב הוא רמת אמינותו ואבטחתו של השרת הייעודי. כמו בכל דבר ברגע שיש בבעלותך נכס פרטי (או לכל הפחות נכס מושכר עליו שילמת במיטב כספך) רמת האמינות שלו היא טובה וגבוהה יותר. לרוב שרתים ייעודיים מאפשרים למנהל האתר ה"יושב" על השרת לשלוט בכל הפונקציות של השרת, לנהל אותו, להתאים אותו כאמור לצרכיו, להתקין עליו את הקבצים ולהיות האחראי ומקבל ההחלטות הבלעדי בנוגע לניהולו של השרת- התקנה והסרת תוכנות, גישת לקובצי ה-Log שלו וכד'. כל אלה יבטיחו למנהל האתר שרק הוא יהיה האדון הבלעדי לענייני ניהול השרת שלו ולא יהיו לו עוד שותפים איתם יצטרך לבוא במגע, או חלילה שפריצה לשרת השיתופי דרך אתר "שכן" יגרום נזקים גם לאתרו שלו.

אם נחזור לאנלוגיה בין הבית הפרטי עם הגינה לבין הדירה בבית דירות משותף גם בתחום השרתים ההבדל העיקרי שיש שיראו בו גם החיסרון העיקרי הוא התשלום הרב יחסית בעבור שרת ייעודי פרטי. כמובן שקניית שרת פרטי הוא צעד יקר שיש לשקול אותו בכובד ראש. לרוב קניית שרת ייעודי הוא צעד אותו מבצעים בעלי אתרים גדולים וותיקים שבטוחים שאתרם הוא מספיק יציב וימשיך להתנהל ברשת לתקופה ארוכה שכן הדבר מצריך הוצאה בלתי מבוטלת. גם השכרת שרת ייעודי גבוהה הרבה יותר מהשכרת שטח אחסון בשרת שיתופי, אך כאמור היתרונות שפורטו לעיל מביאים מנהלי אתרים רבים השואפים למקצועיות ולאיכות בלתי מתפשרת להחליט שבמאזן הכלכלי הסופי רבים היתרונות בשרת ייעודי על החסרונות.