אחסון אתרים, סטרימינג, שרתים יעודיים

03-6872767
LiveZilla Live Chat Software

מחשבון VPS - הרכבת מפרט מותאם אישית

קבל הצעה עכשיו
שם:
אימייל:
טלפון:

מידע ומאמרים

אחסון אתרים

אחסון אתרים הפך בשנים האחרונות לאחד התחומים המרכזיים בהם עוסקים בוני ומפתחי אתרים. בעידן שבו כל עסקן עצמאי ממוצע מקים לעצמו אתר בית בו הוא פורש את משנתו או מציג את יכולותיו ואת שירותי העסק שלו; בימים שבו כל בן נוער ממוצע מקים אתר משחקים חינמי או בתקופה שבה אלפי אתרים, בלוגים או שאר מיני סוגי אתרים פופולאריים לילדים בני נוער ומבוגרים צצים מידי יום בהמוניהם כפטריות אחרי הגשם, תחום אחסון האתרים הפך להיות לאחת הדאגות המרכזיות של כל בונה ומפתח אתרים ממוצע - איפה אני הולך לאחסן את האתר שלי?

עשרת הדיברות לאחסון אתרים ברשת

עם הפיכת תחום אתרי האינטרנט לנגיש הרבה יותר לאזרח הקטן, בעידן שבו כמעט כל אחד מנהל לפחות אתר אינטרנט פרטי אחד בין אם כאמצעי פרסומי לעסק הפרטי שלו, בין אם כעסק כלכלי באינטרנט ובין אם סתם לצורכי שעשוע עולות יותר ויותר הדילמות כיצד הכי נכון לאחסן את התכנים של אתר האינטרנט: האם לעשות זאת בחינם או בתשלום? אלו בחירות יש לעשות? באילו תוכנות כדאי להשתמש? והכי חשוב- איך מגנים על עצמנו מפני פורצים נוכלים ושאר מזיקים? במאמר זה מוגשות לפניכם- עשרת הדיברות לענייני אחסון אתרים ברשת, כל השאלות, הדילמות והנתונים שעליכם לקחת בחשבון כל הדרך עד לבחירת האופן האולטימטיבי שבו תאחסנו את אתרכם ותאפשרו את הגישה אליו מכל פינה על פני הגלובוס.

ספקיות אחסון אתרים בחינם או ספקיות בתשלום- מהי העסקה המשתלמת ביותר?

מי לא אוהב מתנות בחינם? כנראה שכל אחד מאיתנו יעדיף שירותים הניתנים בחינם על שירותים המצריכים תשלום- בכך אנחנו מצמצמים הוצאות ומגדילים את ההכנסות השוטפות שלנו באופן מרשים. כנראה שהשיקול המאוד אינטואיטיבי הזה שכיח אצל כל היזמים והמנהלים ברחבי העולם, אך ניכר שיש משהו בנו הישראלים שהופך אותנו לחובבי מתנות חינמיות בצורה מיוחדת. השאלה הנשאלת- האם באמת "כל הנוצץ זהב?" האם אותו משפט ידוע השגור בסלנג הישראלי: "נותנים לך תיקח" הוא הפתרון המושלם עבור בונה האתרים הממוצע השואף לקדם את האתר שלו, להפוך אותו לסיפור הצלחה ואולי אף לעסק כלכלי משגשג? התשובה כמו בכל סוגיה מורכבת היא- תלוי.

שרתים שיתופיים

כל מנהל אתר צריך לאחסן את האינפורמציה שמכיל האתר שלו על שרת מסוג זה על מנת לאפשר לו להיות נגיש לכל הגולשים ברחבי הרשת. אחסונו בשרת תאפשר לגולשים מכל העולם גישה לחומרים המפורסמים באתר בצורה קלה ונוחה. מאחר ולא כל אתר באינטרנט צריך שרת שלם בשביל עצמו הוקמו עם התרחבות תעשיית האתרים הפרטיים חברות המגדירות עצמן כ"חברות אחסון אתרים" המציעות שטח אחסון בשרתים שיתופיים.

שרתים ייעודיים

שרת ייעודי הוא שרת אחסון בלעדי הנועד לשמש אתר אינטרנט יחיד או רשת של אתרים באופן ייחודי ובלעדי לה. לרוב מנהלי אתרי אינטרנט אינם רוכשים לעצמם שרת ייעודי אלא משכירים אחד כזה הממוקם בחוות שרתים ייעודית המנוהלת על ידי חברת שרתים המתחייבת גם לתחזוקה שוטפת, תמיכה טכנית ואספקת שירותים נוספים לצורך תחזוקתו ואבטחת השרת הייעודי והמידע שבו.

איך בוחרים "שרת ייעודי"?

שרתים ייעודיים הם ללא ספק האופציה המושלמת עבר מנהל אתר המעוניין להתאים לעצמו שרת ייחודי התואם למידותיו ומאפייניו הייחודים של אתר האינטרנט שברשותו. להבדיל מחברות אחסון המציעות חבילות גלישה מובנות בשרתים שיתופיים אחד היתרונות המרכזיים בשרתים ייעודיים הוא היכולת להתאימם בצורה מובנית ופרטנית לצרכים הייחודיים של כל אתר ואתר.

"שרת שיתופי" ו"שרת ייעודי"- יתרונות חסרונות ומה שביניהם

כיום בעידן שבו לכל אדם שני יש אתר אינטרנט פרטי אותו הוא מנהל- בין אם לצורכי הנאה ותחביב ובין אם לצורכי עשיית רווחים, מסחר או פרסום נמצאים הרבה מנהלי אתרים בדילמה באיזו תצורת אחסון ועל איזה שרת לנהל את אתרם- האם לעשות זאת על שרת ייעודי המוקצה רק לאתר שלהם או האם לעשות זאת באמצעות שרת שיתופי בו יחלקו את שטח האחסון יחד עם עוד מספר לא מועט של אתרים.

שרתים ווירטואליים – VPS Servers

שרתים וירטואליים הם ללא ספק אחת מההמצאות המוצלחות ביותר בתחום שרתי האחסון של אתרי האינטרנט בעידן בו כמות האתרים הפרטיים עולה בצורה ניכרת משנה לשנה. בעוד שבאופן מסורתי ההבחנה הייתה בין שרתים שיתופיים לשבין שרתים ייעודיים, נראה שהשרתים הווירטואליים הם מעין "יצור כלאיים" המצליח לשלב את היתרון היחסי שבכל צורת אחסון ומשכיל לשלב את הטוב בין שני סוגי השרתים ומוסיף לא מעט יתרונות מובנים משל עצמו.

שרתים שיתופיים שרתים וירטואליים ומה שביניהם

בשנים האחרונות נושא אחסון האתרים או בתרגום חופשי מאנגלית "אירוח אתרים" (Web Hosting) הפך להיות לנושא חם ביותר ולשיחת היום בקרב מנהלי ובוני האתרים. כיום בעידן בו למרבית העסקים קטנים כגדולים יש אתר בית באינטרנט המציג את העסק, לאנשים פרטיים יש אתרים לצורכי מסחר, עשיית רווחים מפרסומות ואף כתחביב ולשם הנאה, הדילמה איך וכיצד לאחסן את האתר שלי הופכת להיות יותר ויותר משמעותית.

חוות שרתים

חוות שרתים היא אוסף של שרתים המקושרים ביניהם כאשכולות מחשבים המיועדים לבצע משימות שבעבר היה יכול לבצע שרת יחיד, או שמרכזות במקום אחד מספר שרתים רב של אתרי אינטרנט, חברות העוסקות באספקת מידע ועוד. כידוע כל אינפורמציה שאנחנו נחשפים לה באמצעות רשת האינטרנט- אתרים, סרטונים, מסמכים, נתונים אישיים וכד' מאוחסנת במחשב מיוחד הקרוי "שרת". בעבר כל חברה פרטית אחסנה את השרתים שלה בחדר מיוחד שהוקצה לכך בחברה, אך עם ההתפתחות וההתקדמות הטכנולוגית החלו להתפתח חוות שרתים ייעודיות שזהו כל תכליתן- לספק שירותי אחסנה לשרתים ייעודיים של חברות תקשורת גדולות ובעלי אתרי אינטרנט.

פרוטוקול העברת קבצים- FTP

פרוטוקול העברת קבצים (או בשמו באנגלית: File Transfer Protocol או בקיצור: FTP) הוא פרוטוקול תקשורת להעברת קבצים ונתונים אשר מאפשר לגולשים ברשת האינטרנט להעביר מידע מסוגים שונים (כמו קבצי תוכן, יישומים, קבצי מולטימדיה, קבצי תמונה, קבצי מוסיקה, סרטוני וידאו וכד') ממחשב אחד למחשב שני בדרך קלה ונוחה.

שרת בסיס נתונים- שרת Database

שרתי בסיסי נתונים (או באנגלית: Database Servers) הם ללא ספק לב ליבו של כל אתר אינטרנט מצליח. שרתי בסיס נתונים כשמם כן הם- הבסיס המכיל את כל הנתונים של האתר החל מפקודות התכנות הבסיסיות ביותר שמבנות את אופן תפקודו של האתר ועיצובו הבסיסי וכלה בכל התכנים, עמודי האינפורמציה, התמונות, קצבי המולטימדיה והגרפיקה המשולבים בו וכד'. היתרון בשרתי בסיסי הנתונים טמון בארגונים וכאן למעשה משתלבת האמירה הידועה: "מי שטורח בערב שבת אוכל בשבת". הסוד של שרתי בסיסי הנתונים הוא בארגונם ככל ששרת בסיס הנתונים שלך יהיה מאורגן יותר כך תוכל "לשלוף" ממנו מידע יותר בקלות ולא תצטרך לנבור בין עשרות שורות של תכנות, או בין אלפי קבצים המרכיבים כל אתר אינטרנט מצליח.

שרת דואר אלקטרוני- שרתי אימייל

דואר אלקטרוני הפך במרוצת השנים לאמצעי התקשורת הנוח והיעיל ביותר של המאה ה-21. עם המצאת האינטרנט פרץ ללב התודעה של אנשי העסקים ובהמשך גם להמוני הגולשים החובבים ברחבי העולם הדואר האלקטרוני שהפך להיות לאחד מאמצעי התקשורת בהם כולנו מתקשרים לאורך כל ימות השנה ויש כאלו שאף לאורך כל שעות היממה.

וידאו סטרימינג – Video Streaming

הטכנולוגיה של וידיאו סטרימינג מושתת על פרוטוקול תקשורת הדוחס את סרטון הוידיאו והופך אותו ל"קל" יותר מבחינת משקל ובכך הופך את התעבורה שלו לקלה יותר ומהירה יותר בין השרת לבין המחשב. השיטה מבוססת למעשה על "השמטת פריימים". כידוע כל שנייה בסרטון וידאו מורכבת מלא פחות מ-30 פריימים שונים (תמונות שכל אחת מהן מכילה שינוי קטן לעומת קודמתה). מאחר והעין האנושית אינה יכולה להבחין בכל פריים ופריים נוצרת "אשליית תנועה". טכנולוגיית הוידיאו סטרימינג למעשה משמיטה מספר פריימים מבין ה-30 ובכך הופכת את הסרטון ל"קל" יותר לתעבורה.

Progressive Download, וידאו סטרימינג ומה שביניהם

לאורך השנים האחרונות עם התקדמות מהפיכת הגלישה באינטרנט באמצעות פס רחב נפתחו בפני בוני ומנהלי האתרים אפשרויות שונות ומגוונות לשילוב של תכני מדיה מורכבים יותר ו"כבדים" יותר באתרי האינטרנט. בתחילה היו אלה תכני גרפיקה, עיצובים ואנימציות ובהמשך הצטרפו אליהם גם סרטוני הוידיאו שהפכו להיות חלק בלתי נפרד מכל אתר אינטרנט אשר מכבד את עצמו. כיום קיימות שתי טכנולוגיות מרכזיות לשילוב של סרטוני וידאו וצפייה בשידורי וידאו באמצעות האינטרנט: הראשונה שיטת ה"פרוגרסיב דאונלאוד" (Progressive Download) והשנייה וידיאו סטרימינג (Video Streaming). למביט הלא מקצועי מהצד נראה ששתי הטכנולוגיות הללו הן שני שמות לאותה הפעולה- שילוב של סרטוני וידאו באתרי אינטרנט, אך הדבר אינו כך. בין שתי הטכנולוגיות טמונים מספר הבדלים משמעותיים ששווה לתהות על קנקנם על מנת שבפעם הבאה כשתרצו לשלב סרטון בטכנולוגיית הפרוגרסיב דאונלוד לא תשכרו בטעות שירותי שרת וידיאו סטרימינג או להפך (ותתפלאו... אנשים עושים זאת לא מעט).

אחסון שרתים

זקוקים לשירותי השכרת שרת אחסון? מתלבטים בין סוגי האחסון השונים? המאמר הבא נועד לעשות לכם סדר בבלגאן ולהעניק לכם את כל המידע לו אתם זקוקים בכדי לבחור את שירות האחסון המתאים לכם ביותר.

החשיבות של שרת איחסון טוב לקידום אתרים

בשנים האחרונות מושם דגש על בחירת שרת אחסון איכותי ומאובטח לקידום מוצלח של אתר אינטרנט ומיתוגו. מאמר זה יגולל בפניכם מה הקשר בין שרת איחסון איכותי לבין קידום אתרים.

כיצד לבחור חברת אחסון כאשר בונים אתר

אם בעבר, רבים נהגו לבחור חברת אחסון באופן אקראי או הסתמכו על כך שחברת בניית אתרים אשר אמונה על בניית אתר האינטרנט שלהם תדאג גם כל הקשור אל אחסונו של האתר, כיום רבים מבינים את תפקידו החשוב של שרת אחסון בכל הקשור אל תפקוד האתר, אבטחתו וקידומו ברשת ולכן הם מעדיפים לבצע את הבחירה בעצמכם. מאמר זה יציין בפניכם את הנקודות החשובות ביותר בעת בחירת חברת אחסון טרם בניית אתר האינטרנט שלכם.